Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

Godło Polski umieszczone w tarczy, według wzoru i kolorystyki zgodnych z ustawąWitamy

na stronie internetowej

Publicznego Gimnazjum

w Stąporkowie

26-220 Stąporków

ul. Józefa Piłsudskiego 114

powiat konecki

województwo świętokrzyskie

e - dziennik: http://www.idziennik.edu.pl/

Aktualności: Podsumowanie I semestru

Procent od serca!

Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła" działające przy Zespole Szkół Publicznych w Stąporkowie zwraca się do rodziców, osób prowadzących działalność gospodarczą i wszystkich sympatyków szkoły o przekazanie 1% podatku na rzecz naszych dzieci. Wystarczy wypełnić PIT, a Urząd Skarbowy sam prześle pieniądze.

W odpowiedniej rubryce PIT wpisz:

Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Szkole

„Nasza Szkoła"

Numer KRS 0000300121

Dzień Poszukiwania Bursztynu

Poszukiwanie bursztynu kojarzy nam się z wakacjami i letnim podmuchem ciepłego wiatru na plaży. Okazuje się, że to mylne wyobrażenie, ponieważ „największe połowy są zimą. Woda wtedy „gęstnieje”, zawiera więcej soli, bursztyn jest lekki i swobodniej wypływa na powierzchnię. Dla zbieraczy wiatr i zimno nie mają znaczenia. Oni wiedzą, kiedy morze sztormuje w ten określony sposób, kiedy nadciąga bursztyn.”

Kartka z kalendarza 27-02-2015