Organizacja imprez szkolnych i środowiskowych

Jesteś tu: » Strona startowa » Organizacja imprez szkolnych i środowiskowych

Bardzo ważną w kształtowaniu wartościowych postaw młodzieży szkolnej odgrywają wszelkiego rodzaju imprezy szkolne i środowiskowe. Udział i współorganizowanie przez gimnazjalistów apeli, akademii, występów i koncertów uczy kreatywności, odpowiedzialności, samodyscypliny i szacunku wobec siebie nawzajem. Od samego początku istnienia gimnazjum, dużą rolę przykładano do organizacji tradycyjnych i okazjonalnych imprez tj. Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych, Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, Mikołajki, Jasełka, Walentynki, Pierwszy Dzień Wiosny, Święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Prymusa, Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

Zasadniczą formą prezentacji dorobku szkoły i jej wizerunku na zewnątrz są imprezy środowiskowe. Nasi uczniowie biorą udział w cyklicznych przeglądach dorobku artystycznego szkół podstawowych i gimnazjów. W listopadzie 2004 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości pod hasłem „Mnie w udziele dom polski przypadł". Tutaj też zaprezentowaliśmy widowisko z okazji Święta Edukacji Narodowej pt. „Uśmiech znaczy więcej niż wiele słów..." (październik 2005). W listopadzie 2007 roku uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości widowiskiem słowno - muzycznym pod hasłem „Wolności nie można tylko posiadać, trzeba ją stale, stale zdobywać". W październiku 2009 roku zorganizowaliśmy uroczystość z okazji 10 lecia powstania naszej szkoły pod hasłem "Są dni, do których powrócić trzeba". W maju 2012 roku, uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy spektakl uświetniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Niezwykle istotne znaczenie mają koncerty charytatywne, które rok w rok, począwszy od 2004 roku odbywają się w naszej szkole. Pomysł, koncepcja scenariuszy oraz hasła wiodące są autorstwa Pani Barbary Chajskiej, która nie ukrywa że najbardziej dumna jest z uczniów, którzy uczestniczą w przygotowaniach do koncertów i biorą w nich udział, bowiem dojrzewa w nich przekonanie, że „dając coś siebie innym, ubogacają się sami". Ta droga wiedzie do pełnego człowieczeństwa, do uczenia się empatii, bezinteresowności tak cennej, lecz niestety niemodnej już w naszych czasach.

Niestety, swą obecnością zaszczycili nas nieliczni dorośli, za to, jak zwykle nie zawiodła młodzież. Koncert bowiem gromadziły tłumy gimnazjalistów i absolwentów. Cieszy fakt, że koncert charytatywne stały się dla nich miejscem wspólnych spotkań.

2004 „Bo niebo jest w nas"

2005 „Nie lękajcie się kochać prawdziwie"

2006 „Dzielmy się sobą..."

2007 „Anioły są wśród nas".

2008 „Dziwny jest ten świat".

2009 „Ogrzej mi serce".

2010 „Rozświetlić mrok".

2011 „Moc pomocy".

2012 „Dobro dzielone z innymi wraca do nas".

2013  „Iść w stronę słońca".

2014 "Światło - nosisz je w sobie" Gramy dla Oliwki

2015 "Słońce niech wschodzi tam gdzie Ty ..."