Wielki dzień - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jesteś tu: » Strona startowa » Ostatni rok szkolny:( » Wielki dzień - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
WIELKI DZIEŃ...
                          W poniedziałek - 30 kwietnia br. obejrzeliśmy piękne przedstawienie poświęcone 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
       Część artystyczna rozpoczęła się od tańca z flagami w wykonaniu harcerzy-uczniów ze szkoły podstawowej przygotowanych pod kierunkiem pań; Justyny Serek i Karoliny Sojdy.
      Następnie uczniowie klas gimnazjalnych zaprezentowali wiersze i krótkie scenki o charakterze patriotycznym. Nie zabrakło też piosenek, których słowa nawiązywały do przeszłości i przypominały o ojczyźnie. Akademia wzbogacona była o prezentację multimedialną przygotowaną przez pana Wojciecha Ćwika.
      Warto podkreślić, że tego typu akademie są wyjątkową lekcją historii. To wspaniałe widowisko przygotowały; p. Barbara Kawecka -  część artystyczna, p. Edyta Adamiec- muzyka,  p. Agnieszka Wojcierowska i p. Grażyna Jedynak -dekoracja.