Grupa rekonstrukcyjna "Ku Niepodległej".

Jesteś tu: » Strona startowa » Ostatni rok szkolny:( » Grupa rekonstrukcyjna "Ku Niepodległej".
Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO.
       W dniu 4 października 2018 roku uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii, na której Grupa Artystyczna  Rekonstrukto zaprezentowała  opowieść „Ku niepodległej” poświęconą bohaterom, którzy walczyli o wolność  i ojczyznę. W czasie tej lekcji zaprezentowano dążenia niepodległościowe, stroje z epoki- szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich, kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w czasie I wojny światowej.
         Omówiono powstania narodowe, sytuacje pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.
W czasie pokazu uczniowie mogli czynnie w nim uczestniczyć.
       Była to wyjątkowa lekcja nie tylko historii, na której każdy uczeń powinien wiedzieć ,jak ważna jest niepodległość w życiu każdego człowieka.