Korowód Niepodległości

Jesteś tu: » Strona startowa » Ostatni rok szkolny:( » Korowód Niepodległości

KOROWÓD NIEPODLEGŁOŚCI

5 lutego 2018 roku Wojewoda Świętokrzyski pani Agata Wojtyszek spotkała się  z dziećmi i młodzieżą z naszej gminy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Było to kolejne przedsięwzięcie z cyklu „Korowód Niepodległości” organizowane z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W „Korowodzie Niepodległości” brali udział przedstawiciele klas pod opieką nauczycieli historii: Agnieszki  Wojcierowskiej, Małgorzaty  Stradomskiej i Wojciecha Ćwika.

Oprócz prelekcji na temat trudów w dążeniu do niepodległości, odbyły się też konkursy historyczne dla wszystkich uczniów. Nasi gimnazjaliści doskonale poradzili sobie z pytaniami z historii.

„Korowód Niepodległości” to nie tylko spotkanie, zabawa, ale też doskonała lekcja historii, która uświadomiła młodym ludziom, że zdobywanie wolności jest wciąż „modne”, że nie powinniśmy zatracić tego, co zdobyto dla 100 lat temu.