Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej

24 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 0 – 3 wraz z wychowawcami mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. ,,Trzy małe świnki” na podstawie baśni braci Grimm, w którym zagrali uczniowie z klas 7a (Patrycja Kowalska, Iza Bała), 6a (Maja Świercz), 4b (Lena Kaczmarska, Gabriel Socha) oraz 4a (Franciszek Majos) przygotowani pod czujnym okiem pań: Małgorzaty Szot, Edyty Adamiec, Marzanny Błońskiej.
Była baśniowa scenografia i wiele rekwizytów. Baśń o trzech małych świnkach niesie uniwersalne przesłanie, że pilna, wytrwała, dokładna praca jest konieczna, by osiągnąć sukces.
       Wszystko to działo się na scenie z okazji pasowania uczniów klas pierwszych naszej szkoły na czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy pierwszak został mianowany przez pana wicedyrektora na czytelnika i otrzymał pamiątkową książkę wraz z dyplomem.
      Gratulujemy zarówno aktorom udanego występu  jak i uczniom klas Ia i Ib. Świeżo mianowani czytelnicy mogą już wypożyczać swoje pierwsze książki w bibliotece, która zyskała nowych, jakże sympatycznych czytelników! Mamy nadzieję, że będą często przekraczać jej progi. Życzymy nowym użytkownikom biblioteki szkolnej wspaniałych wrażeń i pozytywnych niespodzianek, podobnych do dzisiejszych.